HİDROSTATİK BASINÇ TEST CİHAZI

HİDROSTATİK BASINÇ TEST CİHAZI

Boru Basınç Test Cihazı, başta plastik borular olmak üzere bidon, tank, hortum, körük gibi malzemelerin basınç altında bekletilmesi ile ömür testini yapar. Sıcak ortam ünitesi ilave edilerek deney süresi kısaltılabilir.  Boruru Basınç Test Cihazları, diğer birçok kontrol ölçüm cihazları gibi birden fazla modelleri bulunan test cihazlarıdır.Plastik Boru üretim alanları başta olmak üzere, plastik vb. alanlarda kullanılan test cihazlarıdır. 

PLASTİK BORU  ÖMÜR TESTİ 

Boru Basınç Ömür Test Cihazı özelliklerine bakıldığında,  Dokunmatik ekran, 1, 2,3,4,5 veya 10 ünite sayısı, Deney süresince basınçları istenilen değerde sabitleyebilen, Basınç aralığı ayarı, elektronik göstergede takip edilebilen deney süresi ve paslanmayan malzemelerden üretilmiştir. Bunun yanı sıra, Virgülden sonra gösterilen hane sayısı: 2  (Örnek: 0,01 bar) olan, %1 hassasiyete sahip, kolay numune bağlantı aparatları bulunan özel geliştirilmiş yazılımıyla son derece önemli teknik özellikleri bulunuyor.

Birçok kontrol test cihazında olduğu gibi, Boru basınç ömür test cihazında da ihtiyaca göre ilaveler yapılabilmektedir. Bu ilaveler şöyle;

- Sıcak ortam kazanı (max. 95°C).

- Sıcak ortam hava ısıtma ünitesi (150-200°C arası).

- Soğuk ortam ünitesi  (eksi 40°C’ye kadar).

- Test süresince deney grafik çıktısı alabilme özelliği

- İsteğe bağlı olarak kazan ile birlikte verilir.

- 1-2-3-4-5-6-10  boru testini aynı anda test yapılabilen modeller vardır.

 Opsiyonel 250 bara kadar olan çeşitli kapasitelerde modeller.

- Paslanmaz metalden özel olarak imal edilen Deney tapaları -boru başlıkları (End Cups)

Beni Arayın